Ангели пам`яті для Героїв Небесної Сотні

Вихованці Переяславського будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді вшанували світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні, жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні. Хвилини-реквієми та виготовлення символічних ангелів пам`яті відбулися в гуртках «Сувенір» (керівник Світлана Кондратенко) та «Магія бісеру» (керівник Ольга Гайдучик)

У знак скорботи хвилиною мовчання гуртківці студії сучасного танцю «Шоколад» (керівник Анна Наконечна) вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та створили контур символічного ангела пам`яті.

Заходи до Дня захисника України та Дня Українського козацтва

День захисника України - свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас із Днем Українського козацтва. Для відзначення свята, вшанування мужності й героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу та сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в освітньому середовищі Переяславського будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді в гуртках та студіях відбулися різноманітні інтерактивні заходи: презентаційні меседжі, відеоекскурси, бесіди, козацькі розваги, вікторини, виготовлення сувенірів та листівок для воїнів.

Виставка оберегів

Виставка оберегів  «Від роду і до роду збережемо традиції народу»  презентувала переяславцям та гостям святкування Дня міста різноманітні українські  обереги, виготовленими гуртківцями Переяславського будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді.  Ляльки-мотанки та вишиті рушники, ікони, виконані різними матеріалами та  техніками, витинанки, писанки, нашийні жіночі прикраси-талісмани та віночки, різноманітні обереги із паперу, соломи, квітів, ниток, дерева вражали оригінальністю, красою та майстерністю. Створювали обереги вихованці гуртків «Крій та шиття» (керівник Людмила Щава), «Сувенір» (керівник Світлана Кондратенко), «Дизайн композицій» (керівник Тетяна Буторіна), «Магія бісеру» (керівник Ольга Гайдучик), екологічного гуртка «Кактусенята» (керівник Олена Дзюбенко), «Паперопластика» (керівник Ніна Товкун),  студії образотворчого мистецтва ART DAY (керівник Марія Маркович). Народна етнічна спадщина — безцінний скарб кожного народу. Вихованці Переяславського БХТДЮМ цінують і примножують народний скарб!

Фотосушка «Творча дитина – квітуча Україна»

В Переяславському будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді розпочала роботу фотосушка «Творча дитина – квітуча Україна», присвячена 30-річчю Незалежності України. Яскраві світлини презентують глядачам цікаве, динамічне та різноманітне життя вихованців БХТДЮМ, найпопулярнішого осередку творчого життя дошкільнят, учнів та молоді Переяславської громади. Роблячи перші кроки в гуртку, багато вихованців залишаються тут на довгі роки, поринаючи у багатогранну діяльність. Але не тільки гуртковою роботою охоплені гуртківці нашого закладу, вони демонструють свою творчість та здобутки на міських урочистостях, обласних, Всеукраїнських та міжнародних фестивалях та конкурсах, самі ініціюють та реалізують соціальні та творчі проєкти, прославляючи рідне місто та Україну.

Виставка-презентація робіт Ганни Самутіної

Ще одна мистецька подія, присвячена 30-річчю Незалежності Украни, відбулася у Переяславському будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді - виставка-презентація робіт Ганни Самутіної. Серед низки видатних особистостей, пов’язаних  із Переяславщиною, є самобутня, надзвичайно талановита художниця – Ганна Самутіна (1929–2009). В лекційній залі БХТДЮМ чекають на глядачів близько 90 творчих робіт відомої землячки, які подарувала нашому будинку творчості сестра Заслуженої художниці України Софія Болсуновська-Самутіна. Тетяна Буторіна, керівник гурка «Дизайн композицій», котра була особисто знайома із Ганною Іванівною та і донині спілкується та консультується із пані Софією, провела глядачів – педагогів інклюзивного навчання усіх громад Переяславщини, учасників тематичних курсів.  Самобутні сюжети, яскраві барви, незвичайні, з неперевершеним смаком і точністю підібрані матеріали, оригінальне світосприйняття, майстерно передані у кожній роботі, викликали подив і захоплення присутніх. А ще – гордість за талановиту землячку, яка засобами мистецтва прославляла рідну землю, адже завдяки цьому ім’я Ганни Самутіної у 2018 році внесено до Списку «100 видатних митців України».