Цікаві будні гуртка «Дизайн композицій»

На заняттях в гуртку «Дизайн композицій» Переяславського будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді (керівник Тетяна Буторіна)  гуртківці не тільки навчаються різноманітним технікам роботи із соломкою та допоміжними матеріалами, а й розкривають, формують та реалізують особистісні якості, вчаться цікаво проводити дозвілля, пізнаючи щось нове. Враховуючи специфіку роботи  гуртка Тетяна Миколаївна вишукує власні знахідки, що відповідають інтересам та запитам вихованців. Уже стало традицією гуртка проводити Суші-день. Гуртківці старанно опановували техніку збирання та скручування ролів та весело разом їх смакували. Спільна праця, взаємодопомога та спілкування  сприяли згуртуванню дитячого колективу та позитивній мотивації  до навчання в гуртку.

Знайомство із творчістю Ганни Самутіної

Серед творчих активностей, присвячених рідному місту, яскрава сторінка – виставка робіт Ганни Самутіної, талановитої переяславки, Заслуженої художниці України. Ілюстрації до казок,  портрети, пейзажі, роботи філософсько-містичного спрямування, виконані аквареллю, пастеллю, кольоровими олівцями, олійними фарбами та колажі, виготовлені незвичними матеріалами (мушлями, склом, камінці, намистинами, соломкою, очеретом, насінням рослин та ін.) представлені в лекційній залі Переяславського будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді. 17 вересня екскурс сторінками творчості Ганни Самутіної для представників ГО «Ташань» провела керівник гуртка «Дизайн композицій» Тетяна Буторіна. Земляки майстрині (народилася Г.Самутіна у селі Ташань на Переяславщині, останні роки життя провела у Переяславі) цікавилися не тільки доробками майстрині, а і її життєвим шляхом  та долею її сестри Софії Самутіної-Болсуновської. Депутат Ташанської ОТГ Юрій Коржов та активісти ГО «Ташань» Тамара та Максим Іонови зазначили, твори художниці пройняті любов`ю дорідної Переяславщини, до України,  її традицій, багато з них мають глибокий філософський зміст, який варто відкривати кожному поколінню.

Основні принципи безпечної роботи на занятті

Заходи, спрямовані на надання знань гуртківцям про основні принципи безпечної роботи на  занятті, провела Тетяна Буторіна, керівник гуртка «Дизайн композицій» Переяславського будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді. Разом зі своїми вихованцями педагог здійснила подорож несподіваними, а часом, небезпечними ситуаціями, які можуть трапитися під час використання електричних приладів. Тетяна Миколаївна підвела гуртківців до висновку, що не слід бути легковажними, зневажати  норми та правила безпеки в різних ситуаціях.

Година дозвілля «День варення»

Весело, тепло та солодко було на гуртку «Дизайн композиції» Переяславського будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді. Керівник гуртка Тетяна Буторіна  запропонувала вихованцям цікаву годину дозвілля «День варення». Всі присутні мали можливість не лише поласувати варенням. Спочатку потрібно було  продегустувати та відгадати, з чого саме виготовлений солодкий смаколик.  В майже сімейній атмосфері вихованці пили чай з різноманітним духмяним варенням, спілкувалися, грали в ігри, жартували, ділилися історіями, пов`язаними з приготуванням варення та розкривали сімейні технологічні секрети. Такі години дозвілля об`єднають гуртківців, збагачують їх пізнавальні, соціальні та творчі компетентності та мотивують продовжувати навчання саме в цьому гуртку адже тут цікаво, весело та змістовно і навчатися і разом відпочивати!

Природоохоронна акція «Годівничка»

Перед зимуючими птахами постає два життєво важливих питання: як прогодуватися і куди сховатися на ніч від холодів. Світла частина доби скорочується, доступної їжі стає значно менше, але потреба в ній зростає: збільшуються витрати енергії на протистояння організму низьким температурам. От чому наші синиці, повзики, снігурі стають узимку такими ненажерливими – практично весь день тільки тим і займаються, що шукають їжу. А гарний шар жиру під шкірою ще й утворить додатковий захист від морозів.