Масляна

Разом із пробудженням природи від зимового сну в Україні розпочинається цикл народних весняних свят, пов’язаних із стародавніми міфами та віруваннями. В Україні з давніх-давен справляли в останній тиждень перед великим постом Масляну (Масниці). Так називали свято проводів зими та її одвічних супутників – холоду, темряви, і урочистої зустрічі весни, яка несе з собою світло, тепло та радісне пробудження природи. Масляна – це справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято.

Подарунки, листівки і сюрпризи до Міжнародного жіночого дня

8 березня – це свято, якого з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Мами та бабусі, тьоті  та сестрички отримують привітання, подарунки, листівки і сюрпризи до Міжнародного жіночого дня.

Майстер-клас по виготовленню патріотичних браслетів із стрічок для воїнів АТО

15 березня 2019 року  керівник гуртка «Сувенір»  Будинку художньої творчості дітей,юнацтва та молоді міста Переяслава-Хмельницького Світлана Кондратенко  у Музеї козацької слави  провела майстер-клас  по  виготовленню  патріотичних  браслетів із стрічок для воїнів АТО. До виготовлених власноруч подарунків для наших захисників Батьківщини діти передали свої листи зі словами вдячності та побажаннями здоров’я, перемоги та миру.

Незвичайне травневе заняття гуртка «Сувенір»

Вихованці гуртка бісероплетіння «Сувенір» (керівник Ірина Омельяненко) перше травневе заняття  провели в мандрівці із зупинками в  історичних та барвистих життєдайних природних  місцях рідного Переяслава.

Гуртківців вклонилися загиблим у ІІ світовій війні землякам, зупинилися біля пам`ятного знаку на місті будинку відомого на увесь світ  письменника Шолом Алейхема. А під час пікніка та розваг на улюбленому місті біля Трубежа  вчилися взаємодіяти з природою, не порушуючи її гармонії та краси.

Конкурс бісерних дерев

Переважна більшість вихованців гуртка бісероплетіння «Сувенір»(керівник Ірина Омельяненко), опановуючи різні техніки, стають палкими прихильниками бісерного мистецтва  – одразу і надовго. Секрет простий: плетіння бісером – це дуже захоплююча справа, яка дає змогу створювати найрізноманітніші речі: іграшки, дерева, кулони, браслети, обкладинки для книжок, декоративні композиції, прикраси для одягу та побуту, які дарують радість і автору цих речей, і тому, хто отримує їх у подарунок.

Найбільше юні майстри люблять бісерну флористику.  Завдяки багатству природи і фантазії створено величезну різноманітність таких творінь. Копіюючи живу природу і додаючи своє світовідчуття, умільці бісероплетіння створюють унікальні і розкішні вироби. Літня спека чи сніговій, весняний дощ або тихий листопад – не важливо, яка погода за вікном, якщо вдома у тебе міниться кольорами веселки яскраве деревце з бісеру. Схоже на крижану скульптуру, дивовижну квітку чи всипаний бруньками сад, бісерне дерево створить настрій на будь-який смак і будь-яку пору року!